Одноетапний та двоетапні тендери
1 min readКласифікація тендерів за типами – це абсолютно стандартне явище, яке дозволяє людині більш зручним чином ознайомлюватися з різними типами державних закупівель. Що стосується актуальності проведення тендерів в сучасних умовах, то в цьому не може бути навіть мінімальних сумнівів. Проведення таких закупок в форматі тендеру – це один з найбільш ефективних методів, як можна гарантувати рівні умови участі для всіх компаній.
Самі торги все ще проходять на електронних майданчиках. Не став виключенням й сайт tender.uub.com.ua, де ви можете спостерігати за оголошеннями в режимі реального часу. Більш того, вони тут максимально швидко оновлюється, в чому є велика заслуга розробників даного сервісу.
Які типи тендерів можна знайти
Що стосується найбільш популярних типів державних закупівель, то вони давно всім відомі. Перш за все, мова йде про відкриті та закриті тендери. Перші відрізняються тим, що в них можуть взяти участь всі компанії, які в цьому зацікавлені. Другий формат більш важкий, тому організатор торгів особисто запрошує певні компанії, які вже можуть надсилати свої заявки з пропозиціями.
При цьому, особливої уваги все ж заслуговують одноетапні та двоетапні тендери, які мають досить серйозні відмінності.
- Одноетапний тендер відрізняється тим, що вся інформація про саме державне замовлення, включаючи вартість, об’єми, місце розташування й інші деталі, відома вже з самого початка. Відповідно, є конкретні запрошення потенційних постачальників. Далі, вже вони надсилають свої заявки, з яких обирається найбільш цікава пропозиція;
- Двоетапний тендер – це той варіант, коли певна інформація все ж залишається за кадром. Перш за все, мова йде про заявки інших учасників. Це означає, що ви не знаєте, які суми пропонували інші компанії й надаєте свою пропозицію вже з фіксованим цінником. Вже після цього проходять відповідні перемовини, після чого підписуються договори.
Більш популярним все ж можна назвати двоетапний тендер. Відкриті торги зараз знаходяться на піку своєї популярності. Але, особливість таких тендерів в тому, що учасник до останнього не знає, що пропонують інші учасники.
За рахунок цього, кожна компанія може зробити свою пропозицію, опираючись на якісь власні думки стосовно того, який вони бажають отримати прибуток. Що стосується визначення переможця, то основним критерієм згідно чинного законодавства є економічна вигода.