Ср. Май 22nd, 2024

Provokacia

новости и аналитика Украины

Оренда земельних ділянок на майданчику Прозорро.Продажі

1 min read

Законопроект, який набув чинності восени 2021 року щодо змін деяких законодавчих актів щодо продажу та оренди землі через відкриті аукціони. Наразі українці можуть на законній підставі брати в оренду земельні ділянки для цільового призначення, що належать місцевим, територіальним громадам або державі.

Як орендувати земельну ділянку в Україні на відкритих торгах Прозорро.Продажі

Чинний закон визначає оренду земельних ділянок як платне володіння та використання протягом певного періоду часу конкретним учасникам, який використовує ділянку для підприємницької чи іншої діяльності. Усі умови докладно написано у відповідному договорі.

Будь-які відносини, що стосуються короткочасної чи довгострокової оренди земельних ділянок, регулюється Законом України «Про оренду землі», а також Законом «Про оренду державного комунального майна» у разі, якщо на ній розташовані великі майнові комплекси комунальних підприємств або державних.

Як об’єкт оренди в Україні виступають земельні ділянки, що належать державі, юридичним особам, окремим громадянам, міською районною обласною радою, а також окремим територіальним громадам. Саме вони мають можливість виставляти такі активи на онлайн-торги Prozorro.Sale, починаючи з 2021 року. Скористатися правом оренди земельних ділянок можуть фізичні чи юридичні особи, районні, міські, сільські обласні, селищні ради, а також іноземці, міжнародні компанії, якщо ці землі не належать до сільськогосподарських.

 За цільовим призначенням ділянки землі можуть бути:

  • Для будівництва;
  • Сільськогосподарські;
  • Природно-заповідні;
  • Оздоровчі;
  • Історико-культурні.
  • Водного фонду;
  • Лісогосподарські;
  • Транспорту, енергетики зв’язку та оборони.

Вибрати земельну ділянку потрібно за її цільовим призначенням. Зробити це можна на сайті Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/news/orenda-zemli-pryvatnoqi-komunalqnoqi-i-derzhavnoqi-na-prozorro-sale. На цьому сайті публікуються самі цікаві та вигідні пропозиції. Всі лоти системи Прозорро.Продажі є на порталі УУБ. Стати учасником можна після проходження реєстрації на цьому майданчику та внеску гарантованої суми, яка складає від 5 до 10 відсотків від вартості лоту.

Орендувати землю на майданчику Української універсальної біржі

Якщо ви бажаєте взяти в оренду земельну ділянку для ведення свого фермерського господарства, необхідно звернутися до системи Prozorro.Sale. Дана система містить усі найцікавіші лоти за вигідною вартістю, причому вартість є адекватною, що задовольняють потреби як власника, так і орендаря. 

Перший аукціон із передачі землі на довгострокову оренду державної та комунальної власності в Україні було проведено 9 листопада. Так на аукціон була виставлена ​​Таврійською сільською радою земельна ділянка площею 2,1 га, яка була орендована ПП «Сокіл» на 7 років. За період торгів щомісячна орендна плата зросла практично на 30%, у результаті становила 6501 гривень.

Copyright © All rights reserved.