Сб. Сен 7th, 2024

Provokacia

новости и аналитика Украины

Правила реалізації земельних ділянок на електронних торгах

1 min read

Рішення про запуск ринку землі – це одне з питань, яке викликало дуже багато обговорень. Люди сприйняли цю інформацію по-різному. В будь-якому випадку, мова йде вже про давно схвалений закон, який встиг на бути чинності саме в липні 2021-го року. 

Варто зазначити, що законодавством були визначені окремі категорії осіб, які мають право на те, щоб продавати та купувати земельні ділянки.

Варто зазначити, що існує цілий перелік обмежень, які стосуються виставлення землі на торги. Це стосується як самих продавців земельних ділянок так і компаній, які зацікавлені в їх придбанні. Тому, щоб не помилитися, краще з самого початку перейти за посиланням https://uub.in.ua/post/VdkrittyarinkuzemlvUkrantaprodazhnaonlaynauktsonah_1 та більш детально ознайомитися з цією темою. 

Таким чином, ви будете в курсі того, як саме проводяться подібні аукціони, хто керує всім цим процесом та які дії є суворо заборонені.

Основні правила та вимоги до учасників

Реалізація земельних ділянок в форматі електронних торгів – це дійсно розумне рішення. Велику роль тут буде відігравати система ПроЗорро, що контролює всі ці  процеси, та може гарантувати відсутність корупційної складової.

Вже на сьогодні, влада країни встигла зробити основний акцент на двох основних питаннях, а саме:

  • Підготовка чітко прописаних правових норм, які створені з метою регулювання ринку землі та всіх моментів, які мають до нього пряме відношення. Це означає, що всі процеси повинні входити в чітко прописані рамки та не виходити за них;
  • Прозорі умови на укладання договорів – тут вже мова йде про ті, що домовленості про купівлю-продаж повинні також відповідати чітко визначеним критеріям. Говорячи більш конкретно, є чіткі умови, які написані не просто так, вони ж повинні й чітко виконуватися всіма сторонами.

Ще одне цікаве питання стосується того, хто може стати власником земельних ділянок, які виставляються на торги.

До основних категорій тут можна віднести:

  • Фізичних осіб – важливо, щоб це були саме громадяни України. Право на купівлю земельного угіддя мають звичайні люди, в яких є для цього достатньо фінансів;
  • Юридичних осіб – важливо, щоб місцем реєстрації їх компаній була саме Україна. Це ключовий момент, який стосується безпосередньо компаній та підприємців;
  • Банківські установи – як і звичайні люди, такі організації мають схожі права й можуть стати власниками земельних ділянок.

Для більш детальної інформації, вам варто витратити час та ознайомитися з принципами ринку землі, електронними майданчиками й правилами більш глобально.

Copyright © All rights reserved.