Ср. Апр 24th, 2024

Provokacia

новости и аналитика Украины

Продаж ресурсів Держрезерву

1 min read

Держрезерв – це організація що була створена зразу після проголошення незалежності України у 1991 році. Ціль організації доволі проста: створення резервів необхідних ресурсів на випадок непередбачуваних обставин. З часом Держрезерв повинен списувати старі ресурси та реалізовувати їх для того щоб звільнити місце для нових ресурсів. Для цього Держрезерв проводить конкурсні аукціони. Але процедури таких аукціонів доволі застарілі та незрозумілі, а продані на таких аукціонах товари можуть просто зникнути і в цілому мають багато недоліків.

Тому для того щоб запобігти корупції та махінаціям був запропонований проект щодо продажу резервів на основі онлайн платформи Прозорро.Продажі www.uub.com.ua. Це система онлайн-торгів, що забезпечує простий, надійний та прозорий процес торгів. Система бере за ідею принципи вільної конкуренції, зручності, ефективності, публічності, та відкритості для всіх. Громадськість має доступ до всіх етапів торгів, та після їх закінчення вся інформація щодо куплених ресурсів, покупців та виплачених сум публікується на торгових майданчиках, де можна усе це переглянути. Це робить весь процес достатньо складним для обману чи використання в корупційних цілях, до того ж більше немає потреби для фізичної присутності сторін.

Через Прозорро списана продукція може реалізовуватись великими стратегічними об’ємами за ринковими цінами. Це також дозволить поповнювати казну держави, залишаючись повністю прозорим процесом. Продаж списаних ресурсів через цю систему дозволить Держрезерву залучити до торгів більшу кількість учасників і в результаті вилучити більші доходи для подальшої закупівлі та зберігання нових ресурсів, адже саме з таких торгів Держрезерв має змогу продовжувати свою роботу.

Аукціони Прозорро працюють на основі дворівневої системи. Тобто Прозорро та держава контролює всю базу лотів на аукціони, та майданчик для самого процесу торгів. Наступний рівень – це офіційні торгові майданчики, які підключені до Прозорро. Вони надають якісні послуги та допомогу тим хто бажає взяти участь в торгах.

Для того щоб запобігти вплив людських факторів, учасники повинні реєструватися на одному з торгових майданчиків. Лише так можна отримати доступ до торгів. До Прозорро підключено більш ніж 50 офіційних майданчиків. 

Одним з найпопулярніших майданчиків є Українська Універсальна Біржа https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/spisannya-resursiv-derzhavnogo-rezervu/. Біржа співпрацює з Прозорро з 2016 року і являється офіційним майданчиком, на якому можна знайти всі лоти, що виставленні на Прозорро та інформацію про майбутні аукціони. Це акредитований Міністерством розвитку економіки майданчик, який має довіру своїх клієнтів і надійну репутацію в сфері біржових послуг. А досвідченні працівники та менеджери готові підказати та відповісти на питання щодо тонкощів проведення аукціонів.

Система онлайн-торгів Прозорро.Продажі вже показала що має всі необхідні ресурси для того щоб реалізовувати будь-які товари на будь-якому рівні. За час свого існування на цій платформі було куплено і продано майна на суму більшу ніж 10 мільярдів гривень. Свою роботу ця система почала за продажу майна ліквідованих банків і поступово вони перейшли на співпрацю з державою і продажем державного, арештованого і конфіскованого майна. Також проводяться й інші експериментальні напрями, наприклад, відкриті аукціони на земельні ділянки. Система відкритих онлайн аукціонів є кроком до майбутнього з прозорими торгами, доступ до яких будуть мати як держава, великі організації, так і фізичні лиця.

Copyright © All rights reserved.