Чт. Апр 18th, 2024

Provokacia

новости и аналитика Украины

Що таке державна закупівля

1 min read

Державна закупівля є досить серйозною економічною категорією. Насправді, існує велика кількість державних установ різного типу і вони регулярно потребують певних товарів та послуг. Пошук виконавців тут має чітко регламентований характер. Відбувається він за допомогою тендерної системи. Це забезпечує максимально прозорий механізм пошуку виконавців на державні замовлення. Проте так було не завжди. Раніше тут працювала повністю корумпована та закрита система, котра практично не залишила шансів приватним підприємцям. Отримати державне замовлення до 2016 року було практично неможливо, але тепер ситуація змінилася. В цій статті ми будемо вести розмову саме про нову систему державних закупівель.

Державна закупівля і державне замовлення

Державна закупівля це по суті проведення торгів, в ході яких визначається виконавець на ті чи інші державні замовленні. Наразі ця система є максимально відкритою та кожен з учасників має рівня права. Проте раніше відкритої системи тут не існувало і торги проходили в максимально закритому та повністю не доступному форматі. Це створювало ідеальні умови для процвітання корупції. Тому під час Революції гідності було прийняте рішення змінити відповідний сектор та зробити його максимально доступним для коного з учасників. Ви просто зараз можете долучитись до всеукраїнскьої системи електронних торгів та вийти у цьому випадку на оптимальний для себе результат.

Державні закупівлі наразі проходять у вигляді тендерної системи. Тендер це своєрідний електронний аукціонів, через який державна організація має можливість обрати компетентного виконавця на своє замовлення. Тендерна система наразі є популярною та навіть обов’язковою, адже іншим чином державні структури просто не можуть знайти виконавців на свої замовлення. Таким чином, якщо у вас виникло бажання стати виконавцем для замовлень державних структур, то вам доведеться брати участь у тендері. В перспективі ви отримаєте шанс краще адаптуватися під роботу відповідної системи тому слід спробувати налаштуватися на роботу у цьому секторі ринку та поступово проаналізувати все те, що може допомогти вам отримати якісний результат.

Що таке система Прозоро

Система Прозоро це новий сучасний формат пошуку виконавців на державні замовлення. Завдяки цій системі вдалося повністю змінити корумпований сектор та оптимізувати відкритий процес. Тепер всі підприємці мають реальну можливість долучитись до відповідної системи торгів та взяти у своє повне розпорядження всі ті елементи ринку, котрі здатні принести якісний результат. Таким чином, торгм просто зараз відбуваютсья через спеціалізовані електронні акредитовані майданчики, котрі мають принципово важливе значення для електронних торгів. Якщо у вас є потреба також вийти на відкритий сучасний ринок електронних аукціонів, то вам доведеться мати справу з тендерами.

Електронний майданчик Прозоро у цій ситуації буде виступати своєрідним посередником між вами та державним підприємством, яке намагається знайти виконавця. Сам портал Прозоро є контролюючим, тобто в цій системі вам варто користуватися саме електронним майданчиком, щоб отримати доступ до системи електронних закупівель. Це в перспективі може створити ідеальні умови для вас як для підприємця, дже завдяки порталу Прозоро пошук нових замовлень стає реально максимально простим та загальнодоступним. Ви можете більш детально розглянути основні можливості такого роду майданчиків тут https://sale.uub.com.ua/ru/filter/privatization.

Як отримати державне замовлення

Всі ці кроки дозволять вам отримати замовлення від держави. Але чому вам взагалі потрібні замовлення такого типу? Тут все досить просто. Державні замовлення по суті є найбільшими у всьому сучасному ринку. Ви повинні стежити за ними, щоб не пропустити максимально цікаві для свого підприємства пропозиції. Це створить ідеальні умови для учасників відкритого сучасного ринку та дозволить вам в перспективі отримати доступ до нових категорій. Якщо перед вами стоїть мета шукати замовлення від державних підприємств та отримувати прибуток саме у цій категорії, то варто стежити за останніми новинами цієї категорії. Це створить оптимальні умови для того, щоб ви могли краще адаптуватися під роботу цього ринку.

На даний момент тендерна система стала обов’язковою для державних підприємств та організацій. При цьому саме у вигляді електронних аукціонів проходить пошук виконавців на державні замовлення. Якщо у вас є бажання стати частиною цього нового сучасного ринку, то треба буде скористатися основними інструментами, що стануть доступними саме тут. Спеціалізовані електронні майданчики дозволять вам взяти участь у торгах та отримати замовлення від держави.

Copyright © All rights reserved.