Ср. Май 22nd, 2024

Provokacia

новости и аналитика Украины

Як придбати в Україні деревину вигідно на чесних умовах

1 min read

С 2020 році стартував експеримент з продажу необробленої деревини через електронні майданчики системи Prozorro.Sale. Це дозволило вивести ринок з тіні та організувати чесне, прозоре співробітництво між покупцями та продавцями лісу. Таким чином можна придбати якісну деревину напряму у постачальника без посередників за чесною та помірною ціною. Як це зробити? Деталі за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupiti-dub-kruglyak-vigidno-na-prozoroprodazhi/.

Як організовуються публічні аукціони з продажу деревини

Згідно з новими правилами, вітчизняні лісгоспи зобов’язані частину своєї продукції реалізовувати через майданчики системи Прозорро на публічних аукціонах. Таке рішення було прийнято для того, щоб вивести ринок з тіні та зменшити кількість зловживань.

Через онлайн аукціони Прозорро повинні реалізовуватись лоти, вартість яких перевищує 200 тис грн, або об’єм – 150 кубометрів. Покупцями деревини можуть виступати як, фізичні, так і юридичні особи, у тому числі іноземні компанії

Аукціони по лісу в системі Prozorro (Прозорро) проводяться щокварталу. Після того, як державними лісозаготівельними господарствами виробляється санітарна рубка лісу, цілі стовбури та колоди поділяються на частини. Завдяки появі відкритих торгів у більшої кількості учасників з’явилася можливість придбати пиломатеріали за реальною ринковою ціною. Всі учасники торгів мають однакові умови, крім того, будь-який бажаючий зможе спостерігати за їх проведенням в режимі реального часу.

Гарантовано чесне, прозоре співробітництво

Співпраця з електронними майданчиками Прозорро гарантує чесні та прозорі торги, без прихованих платежів та невиправданих додаткових відсотків. На сайтах розміщується вся необхідна інформація, яка необхідна для торгів:

  • початкова ціна;
  • крок ставки;
  • розмір страхового внеску;
  • умови покупки або оренди.

Ця інформація, а також докладний опис пропозицій зазначені до кожного лоту. Якщо ви плануєте придбати автомобіль, то обов’язково буде видно не тільки його марка, модель, номери, але й вказано, чи має машина будь-які пошкодження. Що стосується землі, то ви будете точно знати площу, розташування, призначення ділянки. Це стосується і нерухомості, іншого майна. Ніяких прихованих фактів – все чесно, інформація відкрита для будь-кого із бажаючих. 

Copyright © All rights reserved.