Вс. Апр 28th, 2024

Provokacia

новости и аналитика Украины

Як проходить мала приватизація в ПроЗорро

1 min read

Приватизація – це процес, що чітко регламентується законом і дозволяє приватним установам стати власниками державного майна. Приватизація може бути малою або великою і в залежності від обраного розділу, мова буде йти про перехід з державної у приватну власність компаній, що мають різні обсяги впливу.

Починаючи з 2018-го року, коли став актуальним новий закон про публічні закупівлі, мала приватизація стала проводитись виключно через систему ПроЗорро. Продажі. Це одне з досить серйозних нововведень, яке було направлено на те, щоб мінімізувати корупційну складову й зробити ринок закупівель максимально прозорим та конкурентним.

Ви завжди можете ознайомитися з конкретними лотами більш детально, якщо перейдете за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/prodazh-neobrabotannoj-drevesiny-v-gorode-zhitomir-na-auktsionah

Українська енергетична біржа пропонує своїм користувачам величезну кількість лотів. На головній сторінці сайту кожен має змогу ознайомитись з великим обсягом корисної інформації, що стосується безпосередньої участі в таких торгах.

Що підлягає під малу приватизацію 

Почати варто з того, що до категорії малої приватизації відноситься державне та комунальне майно, вартість якого не перевищує відмітки в 250 мільйонів гривень. Варто нагадати, що до створення системи ПроЗорро, мала приватизація була виключно оффлайн-процедурою і для участі в таких торгах було потрібно знаходитись у відповідному місці, де і проводились відповідні засідання.

На сьогодні, саме мала приватизація вважається одним з найбільш перспективних напрямків в торгах. 

Цьому є багато причин і основна з них – це можливість перевести неліквідне державне майно у приватну власність на вигідних умовах. При цьому, все це робиться в абсолютно прозорому вигляді і кожен бажаючий має реальну можливість ознайомитися зі всіма деталями процедури.

Що стосується переліку майна, яке може піддаватися малій приватизації, то тут можна звернути увагу на такі категорії, як:

  1. Комерційна нерухомість – досить часто на електронних майданчиках можна зустріти різні магазини, готелі, офісні будівлі й навіть адміністративні об’єкти, які стали непотрібними і були виставлені на торги, де кожен може поборотися за перемогу в таких торгах;
  2. Підприємства – це можуть бути невеликі фірми, заводи та компанії, які по оцінкам не підпадають під велику приватизацію, але також мають серйозне значення. Варто зазначити, що вони можуть бути як в активному стані, так і зовсім не працювати;
  3. Житлова нерухомість – сюди можна віднести квартири, приватні будівлі та цілі комплексні об’єкти;
  4. Земельні ділянки – це ще один популярний тип майна, що дуже часто підлягає приватизації й надалі активно використовується для ведення господарства;
  5. Промислове обладнання – частіше за все, мова йде саме про сільськогосподарську техніку по типу різних комбайнів, вантажних авто, легкового транспорту й тому подібної техніки, яка може надалі активно використовуватися в інших сферах;
  6. Автомобілі – сюди можна віднести звичайні легкові авто, які могли до приватизації використовуватися адміністративними об’єктами але з часом перестали бути актуальними й були виставлені на торги.

Це лише декілька основних типів майна, яке дуже часто можна знайти на електронних майданчиках в розділі “Мала приватизація”.

Тарифи для участі в торгах на електронних майданчиках

Одним з важливих моментів є сума, яку потрібно сплатити для участі в торгах. Вона напряму залежить від суми закупівлі. 

Щоб ця інформація не стала для вас якоюсь особливою новиною, ви можете ознайомитися з наступною таблицею, яка допоможе розібратись у цьому питанні:

  • До 20 тисяч – 17 гривень;
  • До 50 тисяч – 119 гривень;
  • До 200 тисяч – 340 гривень;
  • До 1 мільйона – 510 гривень;
  • Від 1 мільйона – 1700 гривень;;
  • Від 4 мільйонів – 3400 гривень.

Варто зазначити, що мова йде про суму без врахування ПДВ. Що стосується замовників, які публікують свої оголошення, то їм не потрібно сплачувати ніяких внесків.

Що прописано в законі про обов’язки користувачів ПроЗорро

Ознайомившись з законом про проведення публічних закупівель, ви повинні розуміти, що зобов’язання є не тільки в організатора торгів, але й в учасників, які надсилають свої пропозиції.

Перш за все, мова йде про такі моменти, як:

  1. Надання прозорої та легальної документації;
  2. Внесення гарантійного внеску, що є обов’язковим для участі в торгах;
  3. Виконання всіх умов договору у випадку перемоги в боротьбі за обраний лот.

Саме тому, користувачам рекомендується зайвий раз подумати перед тим, як подавати заявку на участь в електронних торгах. Головне – це впевнитися в можливості виконання всіх вимог у випадку, якщо саме ви станете переможцем.

Copyright © All rights reserved.