Вс. Сен 8th, 2024

Provokacia

новости и аналитика Украины

Як проводиться закупівля товару в одного постачальника?!

1 min read

Основна фішка електронних торгів – це відкритість і можливість отримати доступ до інформації про інших учасників аукціону. Це дійсно зручно й дає змогу початковим підприємцям навчатися на прикладі інших компаній. Найбільш популярними вважаються відкриті торги. Вони ж є найбільш прозорими, так як кожен може знайти інформацію про своїх конкурентів, ознайомитися з їх пропозиціями, переможцем, критеріями визначення переможця й тому подібними моментами.

Важливо зазначити, що інформація стає доступна після того, як закривається можливість відправки заявок на участь. При цьому, відкритий тендер – це не єдиний формат, який сьогодні часто використовується. Ви можете знайти велику кількість інших форматів торгів, які також мають свої переваги.

Важливо зазначити, що ключовим моментом завжди був і буде залишатися вибір електронного майданчика. Саме таким моментам потрібно приділяти особливу увагу, так як їх роль є ключовою. Важливо, щоб ви обрали саме акредитований майданчик, які зможе надати гарантію своєї прозорої роботи. До таких сервісів можна віднести українську універсальну біржу. Вам буде достатньо просто перейти на сайт tender.uub.com.ua, де ви зможете найти всі оголошення, інформацію про участі, поради й багато іншої корисної інформації

Коли проводяться закупів в одного постачальника?!

За самою назвою вже не важко здогадатися, що такий формат закупівель не потребує того, щоб робити оголошення, приймати заявки й обирати найбільш вигідну пропозицію. Тобто, закупівля проходить вже в одного постачальника, який згодився виконати певне замовлення. 

Зазвичай, такий спосіб є найбільш актуальним в таких випадках, як:

  • Всі постачальники не згодилися на запропоновані умови або ж за іншими причинами відмовились брати участь в торгах;
  • Постачальник, який був обраний вами є монополістом в конкретно взятій сфері й в нього немає жодного серйозного конкурента, який міг би надавати такі ж послуги;
  • Замовник особисто виключив всі заявки, які були подані на розгляд.

Сам формат пояснюється вже самою назвою і цілком зрозуміло, що тут самих торгів немає. При цьому, замовник повинен у відповідному звіті чітко розписати, що стало причиною вибору саме такого формату. У випадку, якщо це не буде виконано, то є велика вірогідність зіштовхнутися з антикорупційним службами.

Copyright © All rights reserved.