Пн. Ноя 25th, 2024

Provokacia

новости и аналитика Украины

Чому варто прийняти участь у відкритому аукціоні

1 min read

За останні роки навіть скептики в уряді переконалися в безперечних переваг продажу земельних ділянок на прозорих аукціонах. Насамперед, це не лише значне поповнення територіального бюджету (терміни проведення аукціонів в Україні свідчать, що вартість об’єкта під час аукціону може зрости в середньому втричі). Далі, з інвестором, тим, хто відкрито набуває об’єкт і сумлінно сплачує податки, безпечніше співпрацювати.

Для інвестора торг також виграшний. Придбати земельну ділянку на аукціоні означає заощадити тимчасові ресурси; адже оформлення прав на землю іншим способом може зайняти часу більше року. Крім того, оформлення технічних документів на ділянку та визначення її меж здійснюється продавцем для проведення аукціону, що дозволяє економити час та гроші інвесторів.

І, нарешті, купівля земельної ділянки на аукціоні, по суті, є початковою покупкою. Земельна ділянка, що виставляється як лот на аукціон, «чиста» від будь-яких скарг на право власності третіх осіб: вона не здана в експлуатацію, в тому числі оренду, виключним власником є ​​держава або територіальна громада, залежно від юридичного статус цієї землі. Фактично єдиною можливою причиною визнання недійсним права власності на придбану на аукціоні земельну ділянку є анулювання результатів самого аукціону. А для цього необхідно підтвердити порушення встановленого порядку його підготовки та виконання.

Особливості торгів на відкритих аукціонах

Сфера соціальних закупівель у світі, як правило, активно розвивається. Країни орієнтовані на пошук нових способів проведення торгових процедур, які характеризуються ефективністю, дієвістю та мінімальними ризиками в різних торгових секторах. Одним із таких методів є кваліфікація, а також проведення аукціону з метою оцінки пропозицій, що надійшли.

З огляду на це, Закон містить 2 процедури проведення відкритих торгів: для закупівель, які не перевищують порогів ЄС, здійснюється більш швидка процедура з використанням кваліфікації, а при перевищенні встановлених порогів – відкритий конкурс. Він проводиться у звичайні терміни, перевірка кваліфікації претендентів та подальша оцінка заявок з підтримкою аукціону.

Під час виконання відповідних процедур у претендентів та організаторів виникають запитання. Для їх вирішення був розроблено веб-сайт Inbox, у розділі «Доступно на державних закупівлях» містяться необхідні дані про грамотне проведення певного виду тендерів.

Якщо ви бажаєте дізнатися більше про торги, зокрема земельними ділянками, то радимо перейти на сайт Української енергетичної біржі https://sale.ueex.com.ua/news/aukcion-zemli-u-m-lqviv-osoblyvosti-elektronnoqi-procedury. Портал має всю необхідну інформацію про відкриті аукціони.

Етапи торгівлі

Етапи цього виду торгівлі такі:

  • оголошення про початок процесу;
  • подання заявок із заявками на участь в аукціоні;
  • етап проходження електронного аукціону та оцінки пропозицій, що надійшли;
  • аналіз поданих заяв на відповідність документації та закону (кваліфікація);
  • визначення переможця конкурсу;
  • складання договору з переможцем.

Деякі сучасні інструменти, такі як Прозора система, значно полегшують торгівлю різними джерелами. На порталі у вільному доступі є досить багато товарів та перспективних робіт, які допомагають вирішити ті чи інші питання, що стосуються певної сфери торгових відносин. Відповідно до цього необхідно продумати всі деталі по відношенню до обраного сегмента і при цьому постаратися усунути всі недоліки, які згодом можуть мати вирішальне значення. Це допоможе налаштувати власну систему торгівлі та дасть реальні шанси почати більш ефективно працювати в певній сфері.

Покупки в системі Прозорро

Міністерство енергетики та захисту довкілля зробило екстраординарним продаж лісокористувачами через інтернет-аукціони.

Як повідомляється на сайті Міненерговугілля, Кабмін 4 грудня 2019 року ухвалив постанову «Про виконання експериментального плану проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини».

У цій постанові встановлено порядок реалізації експериментального проекту проведення онлайн-торгів на реалізацію окремих лотів. У розпорядженні передбачається, що продаж деревини здійснюватиметься на онлайн-платформі Української енергетичної біржі та інших онлайн-торгівлях. Учасниками таких торгів можуть стати як звичайні громадяни, так і юридичні особи – резиденти країни.

Торги проводяться зі збільшенням вартості, а якщо не вдається визначити переможця, проводяться повторні торги зі зниженням стартової ціни, яка не повинна бути нижчою за вартість самого дерева. Якщо переможець визначений, то він обов’язково повинен внести передоплату в розмірі 10% згідно з підписаним договором купівлі-продажу. Проект стартував 1 лютого 2020 року.

Copyright © All rights reserved.