Ср. Апр 24th, 2024

Provokacia

новости и аналитика Украины

Аукціонні по землі почалися в Україні

1 min read

Старт земельні торгів вже розпочався. Однак, як і в минулому році, українці бурхливо обговорюють всі переваги і недоліки запуску ринку землі. Експерти з агросектора поки єдиної думки на цей приводу не сформували. Все стане зрозуміло вже незабаром, коли перші аграрні наділи куплять фізичні особи та яку користь вони з цього отримають. З утворенням загальнодоступного ринку влади також повинні враховувати і думку господарів земельних паїв, оскільки вони володіють більшістю аграрних земель України.

Аукціон з купівлі та продажом землі – деякі специфіки 

Обґрунтованим доводом «за» організацію ринку і проведення торгів по землі в Україні стала продаж аграрних площ на свій розсуд. У демократичній державі реалізовано право будь-якого українця володіти власністю безмежно.

Якась несправедливість завжди мала місце бути на українському ринку землі. Сільські жителі, які за радянських часів працювали в колгоспах, мають ділянкою землі, яка потребує обробки. Тут у сільських мешканців є незаперечна перевага над мешканцями міста. Через що жителі сіл можуть вести своє господарство або передати під оренду ділянки землі, маючи при цьому постійний прибуток. Поліпшити всю роботу в сфері агропромислового виробництва і реалізувати конституційне право для всіх резидентів допоможе Законодавчий акт № 552-их.

З 1 липня 2021 не важливо з якого проживання фізичні особи, громадяни України, отримувати в свою власність ділянку розміром до 100 гектарів. Купівля наділів починає проводитися у приватних осіб, тому що продаж територій держави і комунального спільноти поки не дозволена.

Де реалізуються земельні ділянки

Сьогодні народні депутати працюють над можливістю продажу наділів через систему Prozorro.Sale. Вона організовує продаж ділянок без корупції і безперервний дохід від сектора для держави, крім того результативне управління таким цінним ресурсом як земля.

Ділянки в системі торгів Prozorro.Sale можливо буде придбати вже на сучасному етапі. Запрацювали торги по землі, тому тим хто бажає стати їх учасниками необхідно готуватися по придбання вигідних лотів. Для успішного продажу аграрної землі в системі Prozorro.Sale слід пройти реєстрацію на майданчику Української універсальної біржі. Більше інформації https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-auktsyony-osobennosty-protsedury-na-prozorroprodazhy/

Справедливо і без особистої зацікавленості буде проходити реалізація власності держави і місцевого комунального спільноти завдяки спеціально для цього розробленим платформ. Система Прозорро.Продажі виконує блокування корупційних процедур і всяких маніпуляцій, пов’язаних з цим. Вона діє вже майже 5 років і завдяки справедливим продажу забезпечила держбюджету вливання приблизно в 37,7 млрд. Грн. І саме через це очікуваної мірою від влади буде приєднання до процесів купівлі та продажу землі аукціонів на Prozorro.Sale.

Copyright © All rights reserved.