Сб. Июл 20th, 2024

Provokacia

новости и аналитика Украины

Переваги реалізації лісу на онлайн-аукціонах

1 min read

За останній рік відразу декілька напрямків в онлайн-аукціонах зробили серйозний прогрес і стали більш популярними. Перш за все, це стосується реалізації деревини в форматі електронних торгів. Варто нагадати, що такі аукціони стали активно проводитися лише декілька років тому і з самого початку вони вважались досить експериментальними.

З часом, стало зрозуміло, що такий формат справді має дуже багато переваг в порівняні з прямими договорами. До початку реалізації лісу на електронних аукціонах дуже часто підіймалось питання можливості створити прозорі умови для продажу сировини.

Враховуючи сам ринок деревини, Україна має в цій сфері дуже великі перспективи. Досить серйозною проблемою була велика корупційна складова, яка не дозволяла отримувати відповідні податки до бюджету.

Якщо ви бажаєте ознайомитися з темою реалізації лісу детальніше або з більш серйозно дізнатися про роботу самих електронних майданчиків, то ви можете зробити це тут https://megasale.com.ua/prodazh-lisu-na-vidkrytyh-auktsionah-dp-prozoro-prodazhi

Чому краще обирати саме новий формат?!

Попередня форма реалізації лісу полягала в тому, що лісні господарства укладали прямі домовленості з окремими покупцями. Все це проводилось без чіткого контролю, що не дозволяло відслідкувати ні обсяги проданої сировини ні надходження до бюджету.

До реальних недоліків попередньої форми можна віднести:

  • Відсутність чіткого формату створення розцінок на деревину – як результат, часто були сильно завищені, в той час як інші компанії за окремими домовленостями отримували деревину за зниженою ціною;
  • Відсутність чіткої класифікації сировини – в одній партії деревини можна було побачити ліс 1-го класу, 2-го й так далі, що цілком суперечить всім прописаним в законодавстві нормам;
  • Недійсність гарантій – навіть вклавши договір, ніхто не міг гарантувати, що по факту покупець отримає сировину належної якості, яка є для нього цікавою. Більш того, старий формат навіть не давав можливості підготувати якусь скаргу;
  • Приховування інформації – більшість інформації про укладені договори залишалась в таємниці, що не давало змоги конкретно розуміти, якою саме є ситуація на ринку сировини.

Що стосується формату електронних аукціонів – це абсолютно протилежний принцип, який гарантує прозору систему, чіткий контроль всіх домовленостей та рівні умови для всіх учасників.

Copyright © All rights reserved.